Kivel nagyobb buli a strand? Anyával vagy apával?

Akárhogy is változik a világ, vannak különbségek férfiak és nők között, amik makacsul tartják magukat. Ilyen például az is, ahogy egy átlagos szünidei strandolás lezajlik a gyerekkel.
Anyával a strandon
- Indulás előtt beken 50 faktoros naptejjel, hogy mire a medencébe kerülök, felszívódjon. Olvasta, hogy így biztosan megvéd a leégéstől.
- Megérkezéskor megbeszéljük a szabályokat.
- Előre megmondom, hogy melyik medencében leszek, és ha át szeretnék menni egy másikba, akkor előtte szólnom kell.
- Anya szerint a csúszda nagyon veszélyes, ezért egyedül nem csúszdázhatok. Ha mégis megengedi, akkor az első csúszást nézi, utána max még egyet enged. "Jobb, ha nem kísértjük a sorsot!" Szokta mondani. Nem szeretne az ügyeleten ülni velem, ha beverem a fejem, vagy eltöröm valamim.
- 12-kor szól, hogy ebéd. Valami könnyűt rendel. Saláta, sült husi, bubimentes ásványvíz. Fagyi csak később.
- Ebéd után közvetlen nem mehetek fürdeni, mert tele hassal nagyon veszélyes a fürdés.
- Fél óránként magához hív, hogy igyak vizet, és újra beken a szupervízálló naptejjel.
- Amíg fürdök, a medence partjáról figyel. Néha integet, és szól, ha elmegy a büfébe inni egy kávét.
- Labdázni is szoktunk, de csak addig, míg másokat nem zavarunk.
- Hazaindulás előtt keresünk egy öltözőt, átöltözünk, megigazítjuk a hajunkat, eszünk még egy fagyit, és hazáig szójátékot játszunk a kocsiban.
Apával a strandon
- Strand előtt még beugrunk valahova, mert apának dolga van.
- Strandra érkezéskor kicsit mérges, mert nem hoztuk a diákigazolványom, így annyit kell fizetni értem, mintha felnőtt lennék.
- Az első árusnál vesz 2 db vízipisztolyt. Jó nagyot és erőset, hogy távolról is tudjon lövöldözni.
- Egy óra alatt kipróbálom az összes medencét, apa addig csukott szemmel, hason fekve vigyáz a cuccainkra.
- Mikor szólok neki, hogy kicsit fáj a bőröm a vállamon, nagyon mérges, mert nem tudja, anya rakott-e be naptejet a táskába. Szerencsére rakott, kettőt is. Az egyik tubuson egy 6-os, a másikon egy 50-es szám van. Apa azt mondja, mindegy, melyikkel kenem be magam.
- A csúszda szerinte önmagában nagyon gagyi, ezért csúszdaversenyt akar. Aki veszít, az fizet egy sört.
- Egyébként nem akar játszani velem a vízben, mert szerinte én egy pityogó vagyok, aki nem bír veszíteni. A múltkor is sírógörcsöt kaptam, mikor lelökött a gumicápáról, hogy ő legyen a cápakirály.
- Nagyon aranyos is tud lenni. Ha szólok neki, úgy 3 óra körül, hogy éhes vagyok, mert nem reggeliztem, akkor mindig megkérdezi, hogy mit szeretnék enni. Én választhatok. Ilyenkor szoktam kérni fagyit meg kólát, és ő megveszi, annyit kérek, csak, hogy akkor ne kérjek a sült kolbászából. A sörből adna, de ahhoz még kicsi vagyok.
- Akkor indulunk el haza, amikor pont épp elbóbiskol, de én nyaggatom, mert már nem süt annyira a Nap, és kicsit fázom is.
- Hazafelé a kocsiban telefonálni szokott. Anya veszekszik vele, hogy hol a fenében vagyunk már...
Nyitókép: Getty Images
A cikk forrása: she.hu
2017. augusztus 16.Percze Ágnes

SNI, ADHD, autizmus, Asperger – szindrómák, zavarok, nehézségek. Szakcikkeink segíthetnek az eligazodásban, hogy minél több, naprakész információ álljon a szülők, pedagógusok rendelkezésére.

Hogyan barátkoznak a bölcsis, ovis, kisiskolás gyerekek? Mit kell tudni a gyerekbarátságokról? Hogyan tudunk a visszahúzódó gyerekeknek a barátkozásban segíteni? Ötletek szülőknek.

A bizalmat, kötődést már babakortól kezdődően építgetjük ki a gyermekünkkel, ami annyit tesz, hogy a gyermekünk tisztában van azzal, hogy szeretjük őt, bármi is történik, bármit is tesz - és ezzel stabil érzelmi alapokkal indítjuk őt el az életben.

Ahány gyerek, annyiféle rajz. Ám van néhány ábrázolási forma és mód, ami bizonyos gyermektípusokra jellemző, jelentéssel bírnak a használt színek, az ábrázolás módja, az alakok elrendezése és maga a témaválasztás is. A pszichológusok régóta “olvassák” a gyerekrajzokat, de jó, ha a szülők is ismerik az alapokat.

Bűbájos tavaszi mondókákat gyűjtöttünk egy csokorba, ezúttal kifejezetten olyanokat, amelyek csupán négy rövidke sorból állnak. Rövidségük, tömörségük miatt könnyen megtaníthatók a legkisebbeknek is. A lényeg, hogy amíg ezeket a rigmusokat ismételgeted, közben tapsoljatok, grimaszoljatok, mozogjatok, és legfőképpen kacagjatok jó nagyokat.

Mikor kezd el járni a baba? Mikor kezd el rajzolni a baba, kisgyerek? Mikor tanul meg biciklizni a kisgyerek? Mit kell tudnia egy gyereknek nagycsoportos óvodás korára? Válaszok a cikkben.

Hogyan fejleszti észrevétlenül a futóbicikli a bölcsődés, óvodás korú gyerekeket? Hogyan függ össze a biciklizés a tanulási nehézségekkel? Mi történik az agyban tekerés, pedálozás közben? Mozgásterapeuta szakértő válaszol.

A Mátrát gazdagon átszövik a látványosabbnál látványosabb turistautak, amelyek kilátókat, várakat, vízeséseket, szurdokvölgyeket kereszteznek. Annyi a felfedeznivaló, hogy egy hosszú hétvége is kevés hozzá! A kedvenc kirándulóhelyeink közül válogattunk, amelyek mindegyike családi kirándulásra is alkalmas. (Kezdőfotó: Fotó: Oszter-Fekete Gréta)

Azt mindannyian érezzük, hogy a családi anekdoták és legendák mindannyiunk számára kiemelt jelentőséggel bírnak. Azt, hogy pontosan miért fontosak ezek az életmesék, dr. Kádár Annamária neves gyermekpszichológus, meseterapeuta magyarázza el.

Bár a hiperaktivitással többnyire csak iskoláskorban foglalkoznak először a szülők, mert a kisgyerek csak nehezen tud beilleszkedni az iskola rendjébe, a szakemberek szerint a legtöbb gyerek esetén már kétéves korban, sőt, bizonyos jelekből már csecsemőkorban is megállapítható lenne.
Kereki Judit gyógypedagógus írása a hiperaktivitás korai tüneteiről.

Minden napra egy kreatív feladat! A méltán híres, Minden napra egy mese című könyv mintájára, a Kreatív Partnerség Magyarország Program Facebook oldalán naponta kerülnek megosztásra művészek és kreatív szakemberek tanulással kapcsolatos ötletei. Miként könnyíthetjük meg a gyerekek tanulását?
Az oldal támogatója:
