Gonge játékokat teszteltünk – óvónők véleménye a képességfejlesztő játékszerekről
A Bóbita Óvoda gyermekei részesei lehettek a Gonge játékok kipróbálásának. A 4-6 éves korosztály mintegy másfél órán át élvezhette a nagymozgást fejlesztő játékszereket, amelyek között volt egyensúlyérzék-fejlesztő és különböző koordinációs képesség-fejlesztő eszköz is.
A játékokat beltérben, a csoportszobában próbáltuk ki: mivel csúszásmentes réteggel borították, egyaránt biztonságosak, de különböző helyigényűek. Mindegyik műanyagból készült, jó teherbírású és könnyen tisztítható. A gyerekek számára nagyon vonzóak voltak, mert színesek és esztétikusak, azonnal tudták – szinte segítség nélkül –, hogy melyik játéknak mi a funkciója. A kisebbek bátortalanabban kezdtek játszani velük és több segítséget is igényeltek egy-egy eszköz kipróbálásánál, a hatévesek viszont teljesen önállóan éltek az összes játéklehetőséggel. Az alábbiakban pár szóval ismertetnénk, mivel is töltöttük el ezt az időtJ
GONGE Balanco és Supporting Straps
Játékos formában fejleszti a gyermek egyensúlyérzékét, szem-kéz, szem-láb koordinációját. Motiváló hatással van minden gyerekre a különböző alakzatok (labirintus, egérbújócska), figyelmüket hosszan fenntartja. A játék továbbfejlesztése adva van, hiszen több alaplapból választhatnak kedvük szerint. Biztonságérzetüket garantálja az oldal irányú kapaszkodó.
GONGE Go Go
Az egyik legizgalmasabb játékeszköz: kialakítása és lekerekített formái hosszú időn át biztosítanak szórakoztató mozgáslehetőséget a gyermekeknek. Akár a korai rehabilitációs szakaszban is alkalmazható. Kültéren is alkalmazható, továbbá páros szituációban is használható, amit a gyerekek nagyon élveztek, közben megtapasztalhatták az egymásrautaltságot, így fejlődött szocializációs képességük. Rendkívül alkalmas az egyensúlyérzék fejlesztésére is.
GONGE Ring Toss
Más formáiban sem ismeretlen, koncentrációt fejlesztő ügyességi játék, mely alapja a szem-kéz koordináció fejlesztése, mindazonáltal kellemes időtöltést biztosít, mert egyfajta versenyszituációt teremt. A játék közben a gyermek megismerkedik a színek, a formák és az irányok fogalmával és a számlálásból is ízelítőt kap.
GONGE River Stones
A különböző méretű és színű elemek ösztönzik a gyerekek fantáziáját: mintha valódi szigeteken kalandoznának… Testi és koncentrációs fegyelemre készteti őket, hiszen csak szigetről szigetre léphetnek, és közben nem érinthetik a földet. A gyakorlat egyensúly-koordinációt igényel, valamint fejleszti a távolságérzékelést. Nehézségi fokozatként a két sziget közötti távolság növelhető, így még szélesebb korosztálynál lehet alkalmazni és sikerélményt biztosítani.
GONGE The River
A mocsárjáró játék nem ismeretlen egyetlen gyermek számára sem, és jól fejleszti a motorikus képességeket. Minél többet gyakorolnak rajta a gyerekek, annál nagyobb biztonságba érzik magukat. Az javasolható nekik, hogy ne nézzenek le, hanem a lábukkal érezzék a talajt. Ideális még az egyensúlyozás és az ugrások fejlesztéséhez. Szimpatikus volt a gyerekek számára az, hogy ők formálhatták az alakzatot.
A Kölöknet.hu ezúton köszöni az óvoda, az óvónők és a gyerekek segítségét!