A világ leghíresebb mézeskalácsvárosa nem csak gyönyörködtet, de fontos üzenetet hordoz
A sokak érdeklődésére számot tartó, világhírű londoni mézeskalácsváros idén Chelsea-ben látogatható, amely helyszínének a King's Road egykori mozija ad otthont. A látványos mézeskalácsvároskában az idén több mint 25 látványos mézeskalács építményt mutatnak be. Nyitókép: londonist.com / Luke Hayes
A mézeskalács nem csak az advent és a karácsonyi időszak népszerű édessége, hanem remek makett építőeszköz is. Karácsony környékén szeretjük megcsodálni a mesék hangulatát idéző mézeskalácsvárosok cukormázzal díszített mézeskalácskunyhóit, azt ahogyan a porcukortól behavazott miniatűr falvak, városok részletei életre keltik életünk fontos és kevésbé fontos jeleneteit.
A világ leghíresebb mézeskalácsvárosa ennél is továbbmegy, fontos globális problémára mutat rá: az újrahasznosítás fontosságára.
Újrahasznosított város témakörében elkészült több mint 25 méretarányos mézeskalács építmény a nagyközönség számára, olyan brit épületek és helyszínek példáit mutatja be, amelyekből az újrahasznosítás jegyében újragondolt és izgalmas épületek, terek, közösségi helyszínek létesültek vagy létesülhetnek.
Ezek között éppúgy megtalálhatunk átalakított vasúti boltíveket, víztornyokat, erőműveket, mint elhagyatott kápolnákat, gyárakat és hajózási konténereket.
A Spitbank Erődnek például számos miniverziója megszületett már, és az idei mézeskalács kollekcióban ez is megtalálható.
Kép forrása: BBC
A Spitbank Fort egy – a viktoriánus korban épült – tengeri erőd, amely a Királyi Védelmi Bizottság 1859-es döntése értelmében épült fel egy esetleges francia támadás kivédésére. A dél-angliai Portsmouth kikötőjének közelében, a Solent szorosban található. Ennek a különleges kör formájú tengeri erődnek a mását már többen és többször megépítették.
A szervezők „varázslatos mézeskalács metropoliszként” jellemezték a kiállítást, amelyhez több mint 50 lelkes tervező és építész járult hozzá.
Az szervezők úgy fogalmaztak: a kiállítás megmutatja, hogyan segíthetnek megoldani az építészek és a tervezők a világ legégetőbb problémáit, például az éghajlatváltozást, „mindezt a mézeskalács segítségével”.
Forrás: Külföld