Időben az iskolába!

Ha a reggeli késés nálatok mindennapos, akkor itt az idő elolvasnod pár tippet, hogyan változtass ezen.
-
Gyermekednek legalább 10-11 óra éjjeli alvása van szüksége, ha még általános iskolás. Ha hamarabb lefekteted, az nagy eséllyel segít abban, hogy reggel könnyebben felkeljen és az iskolában is jobban tudjon teljesíteni. Semmiképpen se engedd este a TV elé, inkább olvass neki mesét vagy hallgassatok klasszikus zenét, hogy könnyebben elaludjon.
-
A reggeli késések egyik oka lehet az is, hogy a gyerek ódzkodik attól, hogy bemenjen az iskolába. Kérdezd meg tőle, hogy van-e vajon ennek valami konkrét oka? Esetleg csúfolják vagy piszkálják az osztálytársai? Vagy az egyik tanárral kapcsolatban volt kellemetlen élménye? Ez lehet például a hátterében annak, ha nem akar kikelni az ágyból.

-
Ajánlj fel valamit, ami megéri neki az erőfeszítést. Ha reggel időben felöltözik és megmossa a fogát, akkor délután majd az állatkert felé kerültök a kocsival vagy elmentek biciklizni. Édességgel viszont ne kecsegtesd, a rendszeres jutalomfánk vagy süti alaposan alááshatja a gyerek egészségét, nem beszélve arról, hogy egy idő után előfordulhat, hogy teljesen hatástalanná válik.
-
Próbáljátok ki a reggeli zuhanyt, általában hatékonyan ébreszt.
-
Légy szigorú minden reggel! Gyermekednek meg kell értenie, hogy az iskolába járás nem egy opcionális lehetőség, hanem kötelesség! Ezzel szemben engedd meg neki, hogy ő válassza ki a cipőt vagy a ruhát aznapra.
2013. augusztus 15.Hepp Ildikó

SNI, ADHD, autizmus, Asperger – szindrómák, zavarok, nehézségek. Szakcikkeink segíthetnek az eligazodásban, hogy minél több, naprakész információ álljon a szülők, pedagógusok rendelkezésére.

Hogyan barátkoznak a bölcsis, ovis, kisiskolás gyerekek? Mit kell tudni a gyerekbarátságokról? Hogyan tudunk a visszahúzódó gyerekeknek a barátkozásban segíteni? Ötletek szülőknek.

A bizalmat, kötődést már babakortól kezdődően építgetjük ki a gyermekünkkel, ami annyit tesz, hogy a gyermekünk tisztában van azzal, hogy szeretjük őt, bármi is történik, bármit is tesz - és ezzel stabil érzelmi alapokkal indítjuk őt el az életben.

Ahány gyerek, annyiféle rajz. Ám van néhány ábrázolási forma és mód, ami bizonyos gyermektípusokra jellemző, jelentéssel bírnak a használt színek, az ábrázolás módja, az alakok elrendezése és maga a témaválasztás is. A pszichológusok régóta “olvassák” a gyerekrajzokat, de jó, ha a szülők is ismerik az alapokat.

Bűbájos tavaszi mondókákat gyűjtöttünk egy csokorba, ezúttal kifejezetten olyanokat, amelyek csupán négy rövidke sorból állnak. Rövidségük, tömörségük miatt könnyen megtaníthatók a legkisebbeknek is. A lényeg, hogy amíg ezeket a rigmusokat ismételgeted, közben tapsoljatok, grimaszoljatok, mozogjatok, és legfőképpen kacagjatok jó nagyokat.

Mikor kezd el járni a baba? Mikor kezd el rajzolni a baba, kisgyerek? Mikor tanul meg biciklizni a kisgyerek? Mit kell tudnia egy gyereknek nagycsoportos óvodás korára? Válaszok a cikkben.

Hogyan fejleszti észrevétlenül a futóbicikli a bölcsődés, óvodás korú gyerekeket? Hogyan függ össze a biciklizés a tanulási nehézségekkel? Mi történik az agyban tekerés, pedálozás közben? Mozgásterapeuta szakértő válaszol.

A Mátrát gazdagon átszövik a látványosabbnál látványosabb turistautak, amelyek kilátókat, várakat, vízeséseket, szurdokvölgyeket kereszteznek. Annyi a felfedeznivaló, hogy egy hosszú hétvége is kevés hozzá! A kedvenc kirándulóhelyeink közül válogattunk, amelyek mindegyike családi kirándulásra is alkalmas. (Kezdőfotó: Fotó: Oszter-Fekete Gréta)

Azt mindannyian érezzük, hogy a családi anekdoták és legendák mindannyiunk számára kiemelt jelentőséggel bírnak. Azt, hogy pontosan miért fontosak ezek az életmesék, dr. Kádár Annamária neves gyermekpszichológus, meseterapeuta magyarázza el.

Bár a hiperaktivitással többnyire csak iskoláskorban foglalkoznak először a szülők, mert a kisgyerek csak nehezen tud beilleszkedni az iskola rendjébe, a szakemberek szerint a legtöbb gyerek esetén már kétéves korban, sőt, bizonyos jelekből már csecsemőkorban is megállapítható lenne.
Kereki Judit gyógypedagógus írása a hiperaktivitás korai tüneteiről.

Minden napra egy kreatív feladat! A méltán híres, Minden napra egy mese című könyv mintájára, a Kreatív Partnerség Magyarország Program Facebook oldalán naponta kerülnek megosztásra művészek és kreatív szakemberek tanulással kapcsolatos ötletei. Miként könnyíthetjük meg a gyerekek tanulását?
Az oldal támogatója:
