Legyen a zenéé a főszerep! – múzeumpedagógiai edukációs program
A Mozaik Múzeumtúra iskolai edukációs programjának harmadik állomásán, a Lisznyai utcai Általános Iskolában ezúttal a Kodály-emlékévet állítja fókuszba. A világhírű, háromszoros Kossuth-díjas magyar zeneszerző, zenetudós, zeneoktató, népzenekutató, Kodály Zoltán halálának 50. évfordulójáról emlékezünk meg idén.
A Mozaik Múzeumtúra népszerű iskolai programja április 10-én a budapesti Lisznyai utcai Általános Iskolába érkezik, mely keretében a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény utazó bemutatójával kalandozhatnak a gyerekek a különleges hangszerek világában. Ezen keresztül megismerhetik más népek kultúráját, a hangok fizikáját és természetesen a magyar népzene érdekesebb hangkeltő eszközeit is kacagtató, interaktív formában. Az iskolai programban a Magyar Természettudományi Múzeum népszerű jégkorszaki bemutatója, a Mamutvadászat, valamint az emberi test felépítését bemutató Dr. Csont, illetve egy korabeli jelmeztár is a gyerekek múzeumpedagógiai edukálását szolgálja majd. Da Vinci Learning TV csatorna jóvoltából a gyerekek játékos – tudományos filmvetítéseken is részt vehetnek majd.
Hangszergyűjtemény
Tudod, hogy melyik a legérdekesebb hangú hangszer, vagy azt, hogy melyik a legfélelmetesebb? Szerinted mivel üzentek egymásnak a pásztorok az SMS előtti időkben és mivel csalogatják az álomvilág szellemeit az ausztrálok? Az ország legnagyobb hangszermúzeuma, a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény a legizgalmasabb instrumentumokat mutatja be.
A program további részleteiről itt olvashatnak: Felelős Szülők Iskolája